Mobilbahis bonus

ARDA TURAN BARCELONA’DAN GALATASARAY’A GELİYOR!

Arda Turan spor kariyerinin büyük kısmını Türkiye’de geçirdikten sonra gösterdiği hızlı yükseliş ile dünya spor takımları arasında da dikkat çekmeyi başarmıştır. Bu durumun bir sonucu olarak İspanya Takımları arasında bulunan Atletico Madrid takımına transfer edilmiş oradan da Barcelona takımına geçiş yapmıştır. Türk futbolunda ve İspanya Futbolunda önemli başarılar gösteren ünlü futbolcu için Galatasaray Kulübü tarafından gösterilen transfer çabaları bilinmektedir. Hatta: “Arda Turan Barcelona’dan Galatasaraya’a Geliyor!” haberleri bile duyulmaya başlanmıştır. Ancak bu durumun şu için doğru olmadığı belirtilmektedir.

Arda Turan’ın Galatasaray Kulübü İçin Düşünceleri Ne?

Arda Turan, Galatasaray’a transfer olduktan sonra daha çok tanınmış ve bu sayede yurt dışına transfer olmuş bir futbolcu olarak Galatasaray’a gitme fikrine ılımlı olduğunu ifade etmektedir. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile yaptığı görüşmede Arda Turan, Galatasaray’a dönebileceğini bunun için kulüplerin anlaşmasının yeterli olacağını belirtmiştir. Galatasaray futbol kulübü de bu görüşmeye dayanarak daha somut adımlar atmaya çabalamıştır. Ancak Barselona takımından gelen cevap olumsuz olmuştur. Arda Turan’ın Galatasaray’a gelmeme sebebi için Barselona takımından gelen açıklamayı şu şekilde verebiliriz:

Arda Turan’ın Galatasaray’a Gelmeme Sebebi

“Arda Turan Barselona’dan Galatasaray’a geliyor!” müjdesi için şu an erken olduğu haberi ise yine İspanya’dan gelmiştir. Barselona Futbol takımı tarafından Arda’nın maaşından kurtulmak ve bonservis kazanmak için kiralanma teklifini kabul ettikleri gerekçesiyle bu teklifin reddedildiği açıklanmaktadır.

Yurt dışına transfer olan en pahalı futbolcu unvanını koruyan Arda Turan transfer karşılığında bonservis bedeli olarak 12.000.000 Euro aldığı bilinmektedir.

Arda Turan’ın Futbol Kariyeri ve Oynadığı Takımlar

8 yaşındayken futbol hayatı başlayan Arda Turan, La Liga takımlarından FC Barselona ve Türkiye Milli Takımı içinde yer almaktadır. İlk oynadığı takım ise Altıntepsi Makelspor olarak bilinmektedir. Ünlü futbolcunun bu takımda 1997-2000 yılları arasında 3 yıllık bir futbol kariyeri bulunmaktadır. 12 yaşında Galatasaray Futbol Kulübü için transfer olan Arda Turan burada 2000-2005 yılları arasında takımın altyapısında görev almıştır. Ünlü futbolcunun kariyeri boyunca oynadığı takımlara dair diğer bilgiler:

  • 22 Ocak 2005 tarihinde Bursaspor- Galatasaray maçında ilk resmi forma, oynanan lig, Türkiye Milli Takımı
  • 2005-06 sezonun ikinci yarısında Vestel Manisaspor futbolcusu
  • Vestel Manisaspor ilk resmi maçına Ankaragücü ile ilk deplasman maçı, bu maçta atılan iki golden biri Arda Turan’a ait (Vestel Manisaspor 2-0 Ankaragücü)
  • Yarım sezon sonrasında Galatasaray’a dönüş
  • Galatasaray Resmi Forması ile attığı ilk gol Kayserispor’a karşı Süper Lig karşılaşmasında
  • 2009-2010 Sezonu futbol takım kaptanlığı (Galatasaray)
  • La Liga, UEFA Süper Kupa, İspanya Kral Kupası, İspanya Süper Kupası, UEFA Avrupa Ligi Şampiyonlukları
  • 2014 Şampiyonlar Ligi Yarı Final Arda Turan golü ile takımın finale yükselmesi,
  • 2015-2016 Sezonu öncesi Barselona’ya transfer (34 milyon Euro bonservis)